Більше шкоди, ніж користі: п’ять харчових трендів, які можуть посилити здуття та завадити схудненню

Харчові тренди, які спричиняють здуття

Стежите за трендами в харчуванні, аби бути здоровою та стрункою? Але чи знаєте ви, що деякі з популярних підходів можуть навпаки спричиняти хронічне здуття та заважати вам позбутися надлишкових кілограмів. Видання Shefinds назвало топ-5 трендів, які, за умови необережного впровадження, можуть серйозно нашкодити організму.

Протеїнові коктейлі та батончики

Протеїновий коктейль

Якщо ви займаєтеся спортом чи маєте регулярні фізичні навантаження, то ймовірно потребуєте додаткового джерела білка в раціоні — для росту м’язів та міцності кісток. Це можуть бути нежирне м’ясо та кисломолочний сир, а можуть — харчові добавки з протеїном, як, наприклад, ізолят сироткового протеїну чи протеїнові коктейлі. Втім майте на увазі, що попри високий вміст білка, коктейлі та батончики також є джерелом додаткових калорій, цукру (чи інших штучних підсолоджувачів) та добавок, які можуть непомітно призводити до профіциту енергії та перешкоджати вам в досягненні бажаної ваги. Крім цього не забувайте, що надлишок білка є шкідливим для організму, адже створює додаткове навантаження на нирки. Щоб визначити свою індивідуальну норму білка та оптимальні способи її досягнути краще звернутися до дієтолога. Нагадуємо, що раніше ми вже писали про найгірші та найкращі джерела білка для схуднення з погляду тренера.

Детокс-соки

Детокс соки

Детокс очищувальні дієти на основі соків часто рекламуються ледь як не панацея для “чистки” організму. Але чи справді ваш організм такий “брудний”, що потребує такого очищення? До того ж в соках не міститься ні клітковини, ні білка чи корисних жирів, які є обов’язковими елементами збалансованої дієти. А натомість в них є цукор, який, без поєднання з вже перерахованими макронутрієнтами швидко потрапить в кров, підіймаючи ваш рівень глюкози. В результаті ви можете зіштовхнутися з сильним відчуттям голоду, сповільненням метаболізму, млявістю та дратівливістю, що, в перспективі, лише сприятиме зривам та набору ваги.

Незбалансована кето-дієта

Оброблені види м'яса

У самій по собі кето-дієті немає нічого поганого. Але збалансовано та повноцінно інтегрувати її у своє життя може бути досить складно. Тож якщо в спробі дотриматися принципів дієти ви зловживаєте обробленими видами м’яса та сиру, відмовляючись від багатих клітковиною овочів і фруктів, то можете отримати проблему у вигляді закрепів та здуття.

Надмірне обмеження калорій

Надмірне обмеження калорій

Здавалося б, все просто: створи собі дефіцит калорій, і будеш худнути просто на очах. Але організм влаштований трохи складніше, і якщо ви регулярно обмежуєте його в їжі — він не подякує. Суворе обмеження калорій може уповільнювати ваш метаболізм, підвищувати рівень кортизолу (який часто асоціюють із зайвим жиром на животі), а також стати причиною постійної втоми, проблем із травленням та частих зривів, бо психологічно витримувати голод може бути складно.

Надлишкове вживання харчових добавок для здоров’я кишківника

Пробіотики та кишківник

Переглядаючи велику кількість статей та досліджень про вплив раціону на здоров’я, інколи починає здаватися, що здоровий кишківник є ледь не головним ключем до щастя, краси, довголіття та стрункості. Але в пориві турботи про цей безумовно важливий орган легко перестаратися, адже надмірне вживання клітковини та пробіотиків, а також харчових добавок з ними можуть стати причиною здуття та розладів травлення.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення