Без глютену та вечері після 18.00. Міфи в харчуванні, в які варто перестати вірити

мифы в питании

Зараз так багато інформації про харчування: про користь тих чи інших продуктів, про те, як правильно худнути, що в такому потоці можна загубитися. Найвірніше рішення – дізнатися правду в експерта. Що, власне, я і зробив. Дієтолог Світлана Фус розвінчала найпопулярніші міфи про харчування.

Дієтолог Світлана Фус Дієтолог Світлана Фус

Чи правда, чим менше жирів у продуктах, тим краще?

Їжа, яка надходить у наш організм, складається з трьох енергоносіїв: білки, жири і вуглеводи. І ми повинні розуміти, що організму потрібна певна кількість енергії на добу, у тому числі, і за рахунок жирів. Тому що є внутрішні органи, які повинні злагоджено функціонувати, незалежно від того, якої комплекції людина. Споживання енергії внутрішніми органами називається основним обміном. Жири потрібні для того, щоб працювали наші клітини і клітинні мембрани, легені, імунна система, репродуктивна функція. Крім того, якщо ми взагалі прибираємо жири з раціону людини в репродуктивному віці, вона може позбавити себе можливості в майбутньому мати потомство. При відсутності жирів в харчуванні погіршується стан шкіри, так як вона втрачає здатність утримувати вологу, починають страждати органи і тканини, як підсумок – набуваємо багато захворювань, які, можливо, не можна буде вилікувати.

Жири – важлива частина нашого раціону. Вони повинні бути в харчуванні людини і складати до 30% денного раціону, щоб усі процеси в організмі функціонували злагоджено і без збоїв.

Чи правда, якщо рахувати калорії, то зайву вагу не набереш?

Якщо ми вживаємо багато їжі, а витрачаємо мало енергії, звісно, такий спосіб життя впливає на набір ваги. Але, якщо в раціоні є і білки, і жири, і вуглеводи, людина відчуває себе нормально, наїдається з кожним прийомом їжі та не відчуває голод мінімум 3-4 години, то кожен раз рахувати калорії – це безглуздо. До того ж, важливо орієнтуватися на своє самопочуття. Наприклад, не обов’язково чітко з’їдати 2000 калорій у день. В якийсь день людина може з’їсти 1500 калорій, в іншій – 2500 калорій. Безумовно, якщо зменшити калорії, то організм буде виживати за рахунок внутрішніх ресурсів. Худнути людина, звичайно, буде, але ціна цьому буде висока.

Калорійна теорія дуже приваблива: здавалося б, менше їси і худнеш – все ясно й зрозуміло. Але такими діями ми уповільнюємо обмін речовин, а також робота організму змінюється в цілому.

мифы в питании

Чи правда, що з-за столу потрібно вставати з легким відчуттям голоду?

Розуміння про те, що ми наситилися дійсно приходить на 15-20 хвилин пізніше. Тому з-за столу не потрібно «викочуватися». Основне, що необхідно розуміти, щоб з’їденої порції їжі вистачило на 3-5 годин.

Чи правда, що після 18.00 їсти шкідливо?

У нас є час, який повинен проходити між прийомами їжі, тобто, харчові паузи, і вони не повинні бути менше 3 годин. Також є одна велика пауза – між вечерею й сніданком – і вона не повинна бути менше 12 годин.

Дуже важливий розподіл їжі протягом дня. У людини повинно бути 3-4 закінчених прийоми їжі без перекусів і постійного під’їдання. Якщо людина лягає спати о 00.00, то цілком допустимо поїсти о 19.00 або о 20.00, але тут важливо, що вона буде їсти і в якій кількості. І чи не один єдиний це прийом їжі за день.

Чи правда, що глютен – найстрашніший ворог?

Глютен – це білок, і він досить складно перетравлюється нашою травною системою. Є люди з явною непереносимістю глютену та з прихованою. У першому випадку, якщо людина з’їсть невелику кількість крупи, що містить глютен, то це відразу виллється в кишкові проблеми. Таких людей небагато.

Якщо людина не має проблем з переварюванням глютену, але його надходить дуже багато, то, звичайно, це теж може негативно позначитися на здоров’ї. Дуже важливо не зловживати продуктами, які містять глютен. Організму важко переварити велику їх кількість, і він буде якось реагувати на це. Можливо, і надмірною вагою.

Якщо людина розуміє, що глютенові продукти викликають в її організмі проблеми, то необхідно контролювати, скільки таких продуктів у її раціоні, а також здати аналіз, який підтвердить або спростує підозри.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення