Часник – по праву одна з найпопулярніших і найяскравіших на смак спецій, котру можна додавати практично до всіх солоних страв. Якщо ви знаєте, чим корисний часник, то не здивуєтеся й тому, що його радять споживати взимку, в сезон інфекційних хвороб і послаблення імунітету. Адже окрім виразного смаку, він має низку переваг для здоров’я, які сприяють загальному самопочуттю. Нутриціологи погоджуються з цими твердженнями та рекомендаціями, наголошуючи лиш на правильній кількості споживання цього доступного суперфуду.
Чим корисний часник
По-перше, часник відомий своїми властивостями зміцнення імунітету, що робить його цінним союзником у сезон застуд і грипу. Наповнений аліцином, сполукою, що містить сірку, часник має антимікробні та антибактеріальні властивості, які можуть допомогти зміцнити імунну систему, забезпечуючи природний захист від зимових хвороб.
По-друге, часник вважається продуктом, що здатен підтримувати здоров’я дихальних шляхів. Його антимікробні властивості можуть допомогти боротися з респіраторними інфекціями та полегшити такі симптоми, як кашель і закладеність.
По-третє, вживання часнику взимку може сприяти здоров’ю серця. Аліцин пов’язаний зі зниженням артеріального тиску та рівня холестерину, що знижує ризик серцево-судинних проблем. Окрім того, це вже по-четверте, протизапальні властивості часнику можуть допомогти полегшити біль і запалення суглобів.
Ну і по-пʼяте, часник є джерелом поживних речовин, серед яких зокрема вітаміни С і В6, марганець та селен. Ці поживні речовини відіграють важливу роль у різних функціях організму, включаючи підтримку імунітету, енергетичний метаболізм і антиоксидантний захист. Додавання часнику в зимові страви може бути ефективним способом поповнити запас цих необхідних нам поживних речовин.
Скільки часнику можна їсти
Хоча часник має численні переваги для здоров’я, поміркованість важлива завжди. Споживання надмірної кількості часнику може призвести до дискомфорту в травній системі, неприємного запаху з рота та, в деяких випадках, навіть алергічної реакції. Загалом, рекомендоване щоденне споживання для дорослих становить близько 1-2 зубчиків. Дуже важливо прислухатися до свого організму та відповідним чином регулювати споживання часнику, особливо якщо у вас є чутливість або проблеми з травленням.
Надмірним вживання часнику вважається 3-4 зубчики на постійній основі щодня. Таке дозування може призвести до небажаних побічних ефектів з боку травлення для багатьох людей, включаючи біль у животі, печію, здуття живота, гази, діарею або нудоту.
Тож врешті, часник дійсно має багато переваг, особливо взимку, а тому його варто додавати в свій раціон. Однак завжди прислухайтеся до відчуттів всередині та не захоплюйтеся самолікуванням.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.