Пневмонія – дуже серйозна й, на жаль, поширена хвороба. Вона призводить до запалення в повітряних мішках у легенях, котрі набухають рідиною або гноєм, що призводить до кашлю, лихоманки, ознобу та ускладненого дихання. Пневмонія вважається однією з основних інфекційних причин смерті в світі як серед дорослих, так і серед дітей.
Тяжкість пневмонії може варіюватися від легкої до небезпечної для життя. Щоб не доводити хворобу до небезпечного спектра, потрібно постійно підтримувати імунну систему та коригувати свою дієту так, щоб посилювати організм під час хвороби.
Що їсти для одужання від пневмонії
Харчування відіграє вкрай важливу роль в одужанні. Продукти мають бути легкими, щоб не навантажувати організм, а ще мають підтримувати імунітет. Деякі продукти здатні суттєво прискорити відновлення після медичного лікування пневмонії.
Мед
Мед має дуже довгу історію використання в народній медицині й дотепер вважається досить корисним продуктом при певних станах. Хворим на пневмонію також радять вживати мед, оскільки він зменшує неприємні симптоми застуди, кашлю та болю в горлі. Його можна додавати в теплий чай чи воду, щоб підтримувати водний баланс.
Куркума
Біль у грудях, одна з ранніх ознак пневмонії, зменшується завдяки протизапальній дії куркуми. Діючи як муколітик, куркума сприяє очищенню бронхіальних проток від слизу, полегшуючи дихання. Ця спеція, до речі, гарно смакує з медом і молоком.
Хрестоцвіті овочі
Хрестоцвіті овочі, серед яких капуста, салат і шпинат, неймовірно багаті поживними речовинами, котрі неабияк допомагають у боротьбі з респіраторними захворюваннями. та допомагають у відновленні цієї респіраторної інфекції. Вони містять антиоксиданти, які захищають організм від патогенів.
Продукти, багаті вітаміном С
Вітамін С – потужний антиоксидант, котрий зменшує запалення в організмі, зміцнює імунну систему та пришвидшує відновлення після хвороб. Щоб отримати необхідну дозу цього елемента, готуйте страви з вітаміном С, їжте апельсини, але не кислі – вони можуть погіршити симптоми, інші цитрусові, ягоди та ківі.
Йогурт
Йогурт містить чимало корисних мікроелементів. Пробіотики, наприклад, запобігають розвитку бактерій, що викликають пневмонію. Їх навіть радять додавати як добавку до раціону. Також йогурт здатен зміцнювати вашу імунну систему, що дуже важливо під час усіх хвороб.
Продукти, багаті білком
Горіхи, арахіс, квасоля, біле м’ясо та риба – чудові білкові продукти, котрі мають протизапальні властивості. Дієта з високим вмістом білка сприяє здатності організму загоювати та регенерувати тканини.
Цільнозернові
Побічним симптомом хвороби є виснаження та втрата енергії від високої температури, болю в грудях, кашлю та проблем із диханням. Натомість цільнозернові продукти, котрі є складними вуглеводами, забезпечать тривале насичення енергією. Такі продукти, як кіноа, коричневий рис і овес, є чудовим доповненням до дієти, щоб відновити сили.
Додавайте ці продукти в раціон і ваше відновлення проходитиме швидше. Однак пам’ятайте, що жодна з цих добавок до раціону не замінить повноцінного лікування. Тож в першу чергу звертайтеся до лікарів.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.