Де більше Омега-3 і що треба їсти – рибу чи льон? – відповідає нутриціологиня

Омега 3 міститься і в рибі, і льоні

Подумав про цю тему й думаю, наскільки сюрреалістично вона може виглядати. Здавалося б, як можна порівнювати льон і рибу, це ж як ролики з тролейбусом співставляти! Але спільна тема тут усе ж є. Обидва ці продукти багаті на омега-3, полінасичену жирну кислоту, котра необхідна нашому організму. Однак засвоюється вона з них геть не однаково. Звісно, їсти варто і льон, і рибу, бо це класні продукти з чималою кількістю інших корисних властивостей. Але якщо ваш інтерес лежить саме в користі омега-3, котру наш організм сам не виробляє, максимальна кількість цієї кислоти є лише в одному з цих продуктів. Заінтриговані? От і я був дуже зацікавлений, коли натрапив та цю інформацію і попросив нутриціологиню Ольгу Дорош прояснити ситуацію.

Ольга Дорош Ольга Дорош

фізіологиня, нутриціологиня, співзасновниця школи здорового харчування Nodiet

Instagram

Що корисніше, риба чи льон?

Отож, і риб’ячий жир, і лляна олія містять омега-3 жирні кислоти, котрі, згідно з різними дослідженнями, знижують фактори ризику серцево-судинних захворювань, позитивно впливають на розвиток мозку, ймовірно послаблюють запальні процеси, покращують стан при ревматоїдному артриті та навіть піднімають настрій. Обидва продукти можна їсти цільними й отримувати омега-3 зі страв. Також можна вживати добавки омега-3, але варто проконсультуватись з лікарем, тому що в них є протипоказання, а також вони можуть впливати на дію певних ліків.
Повертаючись до риби й льону, ми не можемо прирівняти омегу з цих продуктів. Справа в тім, що тільки риб’ячий жир містить омега-3 EPA і DHA, котрі є важливими для лікування та профілактики деяких хвороб. Лляна олія, натомість, містить омега-3 жирну кислоту ALA, лише 5% якої в організмі перетворюється в ту необхідну нам EPA і, 0,5% – в DHA. І хоча сама кислота ALA також є дуже важливою в організмі, її процес перетворення в ті інші кислоти для людей є досить неефективним. З цієї причини лляна олія не може конкурувати з рибою: і з нею та льоном ми отримуємо хороший “комплімент” вітамінів та поліненасичених жирних кислот, але не EPA і DHA.

В якій рибі міститься омега-3?

Позаяк омега-3 міститься в риб’ячому жирі, щоб отримати цю кислоту нам потрібна дуже жирна морська чи океанічна риба. Тому в свій список покупок додаємо лосося, оселедця і скумбрію, червону форель, сардини, горбушу та печінку тріски. Усі ці види риби легко готувати, а ця їхня жирність чудово працює з овочами та гарнірами з крупи. А от насінням льону ці страви можна притрусити, щоб отримати рослинні кислоти, котрих немає в рибі.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення