Творимо історію. Рецепт Всеукраїнського борщу до Дня Незалежності

Не існує ідеального рецепта борщу, тому що всі вони – ідеальні. Я об’їздив практично кожен куточок України, зустрічався й готував борщ із різними людьми, я просто підходив до випадкових перехожих і питав, як вони готують борщ. Так ось, цікаво те, що жоден рецепт не повторився. Жоден. У кожної сім’ї, у кожної людини є свій фірмовий рецепт. Хтось любить із печеним буряком, хтось зі свіжим, а комусь подобається борщ на буряковому фреші, із кропивою й квасолею, а комусь подавай жовтий, а не червоний борщ. Можна скільки завгодно сперечатися про те, як смачніше, але істина в тому, що смачніше вдома, смачніше, як готує мама, бабуся, сестра, брат, тато, як готують в дитячому садку або в шкільній їдальні, як готують в улюбленому ресторані або в маленькому затишному кафе на березі моря.

У мене теж є рецепт нашого сімейного борщу: я взяв щось із маминого рецепта, трохи з татового, додав свої експерименти і вийшов смачний борщ із кропивою й квашеними томатами. І це не все. У моєму арсеналі є крем-борщ, борщ із квашеною капустою й медом, із квашеними томатами, холодний борщ на квасі та інші.

Мені здається, що борщ – це та страва, із якою можна експериментувати нескінченно, тому що він виконує функцію соціальної інтеграції, об’єднує людей за столом, не зважаючи на їх вік, стать, соціальне походження, етнічну та релігійну приналежність.

Його люблять у кожному куточку нашої країни. Саме тому в рамках спецпроекту “3000000 літрів борщу для України“, партнером якого виступив бренд «Волошкове поле», кожен українець може приєднатися до привітань України з 30-річчям Незалежності. Для цього лише потрібно приготувати свій борщ і додати його на сайт спецпроекту, вибравши інгредієнти.

Фіналом спецпроекту стане створення рецепту Всеукраїнського борщу, який я зварю з відомими українцями. Прем’єра відбудеться 24 серпня на моєму YouTube-каналі. Приєднуйтесь і ви.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...