Закуски подаються перед основною стравою та, як правило, для того, щоб посилити апетит. Вони також можуть бути окремим легким прийомом їжі. Для новорічного меню я вибрав максимально легкі в приготуванні закуски, але дуже смачні. Моя добірка закусок підійде не тільки до Нового року, але і до будь-якого свята, тому що інгредієнти, що використовуються, цілий рік можна знайти на полицях супермаркетів і базарів.
Отже, приготуйте і ви: рієт із качки з грушевим мармеладом, паштет із тунцем та оливками, гуакамоле, закуску з сиру рікота та хумус.
Як подавати закуски?
Ці закуски можна подавати в 100-грамових баночках, можна намазувати на свіжий багет або грінки, подавати у відвареному круто яйці без жовтка та з чипсами тако. Ще можна взяти листкове тісто, за допомогою склянки вирізати кружечки, викласти їх на лист, змастити яйцем і поставити запікатися на 20 хвилин за температури 180 градусів. Після цього дати повністю охолонути та трохи надрізати посередині, але не до кінця. У вас як би повинна вийти мушля, а «перлиною» буде закуска. Ще один варіант подачі – у рулетиках з овочів. Візьміть огірок і наріжте тонкими-тонкими слайсами, а потім загорніть у нього рієт із качки з мармеладом. Закуску з сиру рікота можна загорнути в обсмажені з двох сторін слайси баклажана або кабачка. Одним словом, варіантів подачі багато й можна експериментувати.
Паштет із тунцем та оливками
Паштети та намазки – ідеальні закуски не тільки для новорічного столу, але й для будь-якого свята. Я приготував паштет із тунцем та оливками та витратив на нього всього 20 хвилин. Таку закуску найкраще готувати за годину до Нового року, оскільки вона не потребує стабілізації у холодильнику. Готуєте, відразу мажете на багет чи грінки та подаєте до столу. Ідеально та швидко.
Інгредієнти:
- 1 банка консервованого тунця
- 100-120 г оливок без кісточок
- 1 лимон
- 5 гілочок петрушки
- 200 г крем-сиру
- 1 багет
- 2-3 дрібки орегано або пряних трав
- 1 ст. л. соняшникової олії
- сіль та перець до смаку
Як приготувати закуску з консервованого тунця?
- Для початку зробіть грінки. Візьміть багет і наріжте під кутом 45 градусів. Пательню розігрійте із 1 ст. л. соняшникової олії та викладіть у неї шматочки багету. Посоліть і додайте дрібку орегано або пряних трав. Підсмажте із двох сторін до появи рум’яної скоринки.
- Візьміть 100-120 г оливок і дрібно наріжте, перекладіть в миску.
- Натріть цедру з одного лимона, але не зачіпаючи білу частину фрукта, інакше паштет гірчитиме. Додайте цедру до оливок. Обірвіть листочки з 5 гілочок петрушки, дрібно порубайте та додайте в миску до інших інгредієнтів.
- Додайте 200 г крем-сиру та банку тунця, попередньо зливши сік з останнього. Ретельно перемішайте і розімніть виделкою всі інгредієнти, а потім намажте на грінки.
Приготуйте й ви паштет із тунця та оливок.
Гуакамоле
Цей мексиканський соус завоював популярність у всьому світі, а все тому, що смачний та простий у приготуванні. Найскладніше, мабуть, правильно вибрати авокадо. При натисканні пальцем плід не повинен бути м’яким і не повинен бути твердим, палець лише трохи повинен провалюватися. Якщо ви купили не стиглий плід, залиште його на кухні в темному місці, мине тиждень-два та його можна буде вживати. Мені взагалі подобається авокадо, тому що має нейтральний смак. Це означає, що його можна поєднувати практично з усіма іншими продуктами.
Інгредієнти:
- 1 авокадо
- 1 червона цибуля
- 1 перець чилі
- 1 зубчик часнику
- ½ лимона (сік)
- 1 ст. л. оливкової олії
- 1 гілочка кінзи
- дрібка солі
Як приготувати гуакамоле?
- Візьміть авокадо, розріжте навпіл, заберіть кісточку та очистьте від шкірки. Викладіть у миску.
- Червону цибулю, зубчик часнику та перець чилі дрібно наріжте та додайте до авокадо. Якщо не любите гостре, можете використати 2-4 см перцю чилі чи зовсім прибрати його з рецепта.
- Вичавіть сік половини лимона, додайте порізані листочки кінзи, 1 ст. л. оливкової олії, посоліть до смаку та розімніть всі інгредієнти виделкою. Гуакамоле можна робити й у ступці.
Додайте й ви гуакамоле у святкове меню.
Закуска із сиру рікота
Рікота – м’який сир, який виготовляють на основі сироватки. Він має практично нейтральний смак, тому його часто додають у піцу, пасту, використовують для начинки для равіолі, а також роблять різні закуски, поєднуючи з кінзою, в’яленими томатами, оливками та перцем чилі. Я ж вирішив зробити мікс із сиру рікота та меду, додавши цедру лимона, в’ялені томати та вершки. Вийшло дуже смачно.
Інгредієнти:
- 250 г сиру рікота
- 50 мл вершків 33%
- 4 в’ялені томати
- цедра ½ лимона
- 1 ст. л. меду
- 2 зірочки бодяну
- суха паприка (опціонально)
- сіль до смаку
Як приготувати закуску з сиру рікота
- Візьміть 250 г сиру рікота та викладіть у миску. До нього додайте 4 дрібно нарізані в’ялені томати.
- У сотейнику прогрійте 1 ст. л. меду з 2 зірочками бодяну. Мед не повинен кипіти, а лише прогрітися. Це необхідно для того, щоб прянощі віддали йому свій аромат. Після бодян видаліть, а мед додайте до рікоти та в’ялених томатів.
- Додайте 50 мл вершків 33% і натріть цедру половини лимона. Посоліть до смаку та перемішайте всі інгредієнти.
- За бажанням можете додати дрібку паприки.
Детальний рецепт дивіться за посиланням.
Класичний хумус
Хумус – це закуска з нуту, пасти тахіні та оливкової олії. Але, щоб урізноманітнити смак, часто додають в’ялені томати, оливки, перець чилі та різноманітні пряні трави. Я ж вирішив зробити класичний варіант хумуса, хіба що посиливши смак часником та зірою. Хумус традиційно подають з прісною питою, але можна намазувати на багет і грінки, подавати з чипсами та на кружечках свіжого огірка.
Інгредієнти:
- 250 г нуту
- 2-3 зубчики часнику
- 3 ст. л. лимонного соку
- 1/3 ч. л. зіри
- 3 ст. л. пасти тахіні
- 3-4 ст. л. оливкової олії
- ½ ч. л. солі
Як приготувати хумус
- Для приготування хумусу насамперед необхідно зварити нут. Візьміть 250 г, добре промийте та замочіть на 3-4 години, а потім відваріть у підсоленій воді до готовності.
- Злийте воду з нуту в окрему миску, вона ще знадобиться. До нута додайте 3 ст. л. готової пасти тахіні, 2-3 розчавлені зубчики часнику, 1/3 ч. л. зіри, ½ ч. л. солі, 3-4 ст. л. оливкової олії, 3 ст. л. лимонного соку. Усі інгредієнти ретельно перебийте блендером.
- Відваром із нуту регулюйте консистенцію. Хумус має бути, як густа сметана. Якщо потрібно, ще посоліть.
- Хумус традиційно подають, политим оливковою олією.
Приготуйте й ви хумус до новорічного столу.
Рієт із качки
Рієт – це смачна французька закуска, яка нагадує паштет, але має більш щільну структуру за рахунок того, що м’ясо качки необхідно нарізати, а не блендерити. Цю закуску найчастіше готують зі свинини, але мені захотілося зробити легший варіант. І просто рієт цілком може бути повсякденною стравою, а ось із мармеладом – однозначно для святкового столу.
Інгредієнти:
- 400-450 г філе качки
- 1/3 ч. л. меленої кориці
- 2 зірочки бодяна
- ½ лимона (сік та цедра)
- ½ апельсина (сік та цедра)
- 1 ст. л. соняшникової олії
- 100 г вершкового масла
- сіль та перець до смаку
Для грушевого мармеладу:
- 2 груші
- 3-4 ст. л. цукру
- ½ лимона
Як приготувати рієт із качки з мармеладом?
- Відразу увімкніть духовку розігріватися до 160 градусів і викладіть із холодильника 100 г вершкового масла.
- Візьміть 400-450 г філе качки, помийте, зачистьте від плівок, але залиште жир. Викладіть у миску та полийте 1 ст. л. соняшникової олії, додайте 2 зірочки бодяна та 1/3 ч. л. меленої кориці. Натріть цедру з половини лимона та вичавіть сік, додайте до качки. Добре перемішайте і залиште на 2-4 години маринуватися.
- Після філе перекладіть у форму для запікання і томіть у духовці 2-3 години за температури 130-160 градусів. Такий спосіб запікання зробить м’ясо дуже ніжним. Дайте м’ясу трохи охолонути, розберіть на волокна і дрібно-дрібно наріжте. Жир із форми залиште.
- М’ясо качки перекладіть у миску, додайте до нього 100 г вершкового масла та вилийте жир із форми для запікання – приблизно 4 ст. л. Посоліть до смаку та ретельно перемішайте всі інгредієнти. Перекладіть у баночку і приберіть у холодильник на 2-3 години.
- Переходьте до приготування грушевого мармеладу. Візьміть 2 груші, очистьте і наріжте дрібним кубиком. Потрібно взяти тверді сорти. Порізану грушу викладіть у сотейник, додайте 1 ст. л. цукру та скропіть лимоном. Тушкуйте на повільному вогні 15-20 хвилин, а потім нехай охолоне.
- На грінки намазуйте рієт, а зверху викладайте мармелад.
Детальний рецепт за посиланням.
Готувати – це просто!