Овочеві

Популярні рецепти

Всі Овочеві страви

Показати ще

КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ ОВОЧЕВИХ БЛЮД | РАГУ, СУПУ, САЛАТУ |

Складно уявити собі свій раціон без овочевих страв – це можуть бути закуски, салати або ж перше і друге. Не дивлячись на різноманітність інгредієнтів, знайти і втілити в життя хороший рецепт овочевого страви не так то й просто, правда? Хоча всі інгредієнти дуже доступні і їх можна купити на будь-якому ринку.

Простота овочевої страви оманлива. Адже створити з інгредієнтів насичену і корисну їжу не завжди просто. Зазвичай, це пов’язано з тим, що ми використовуємо дуже мало видів інгредієнтів і купуємо тільки “перевірені”.

ЯК ГОТУВАТИ ОВОЧЕВУ СТРАВУ: ПОРАДИ

Ось тут і починаються проблеми. Не дивлячись на те, що на ринках можна знайти безліч абсолютно різних і дуже цікавих інгредієнтів для овочевих страв, ми вибираємо тільки звичні нам. Картопля, морква, цибуля, капуста і буряк. Це мабуть і все. Ми часто забуваємо про сезонні продукти, які найкраще підходять для створення овочевих страв. А так же ігноруємо ті продукти, які не дуже популярні – топінамбур, корінь петрушки, селеру, гарбуз, черемшу і так далі.

ЩО МОЖНА ПРИГОТУВАТИ З ОВОЧІВ ВДОМА:

ЗАКУСКИ
САЛАТИ (зі свіжих або маринованих інгредієнтів)
ПЕРШЕ І ДРУГЕ

Як бачите, перелік овочевих страв може бути дуже великим. Особливо це буде актуально під час посту, коли люди не вживають в їжу м’ясні чи рибні продукти. Саме тоді і потрібно вчитися викручуватися!

Овочеві страви у вигляді салатів і закусок – це те, без чого складно уявити собі повноцінний обід або вечерю. Але в салати можна додавати не тільки помідори чи огірки! А вже тим більше інгредієнти можна попередньо варити, смажити, запікати або приготувати на грилі.

Таким чином овочева страва буде набагато більш насиченою й апетитною. Що вже й говорити про смак! Не забувайте про спеції, соуси та інші техніки приготування – наприклад, запікання, тушкування або смаження на грилі.

Основні овочеві страви мають одну велику перевагу – велика їх частина має невисоку собівартість, але при цьому насичує не гірше м’ясних. А іноді овочеві рецепти будуть навіть на порядок корисніше, ніж м’ясні чи рибні.

ЯК НАРІЗАТИ ОВОЧІ

Не секрет, що на смакові якості впливають багато факторів – свіжість, натуральність інгредієнтів і навіть спосіб нарізки. Якщо одні й ті ж інгредієнти нарізати різними способами, то ваша овочева страва буде мати зовсім інший смак і незвичайну текстуру. Це варто спробувати на домашній кухні!

Маленька порада: якщо в рецепті овочевого страви потрібно нарізати щось дрібно, крупно, кільцями – так і нарізуйте і дотримуйтесь рецептом. Інакше ви можете зіпсувати текстуру, смак і вигляд.

ВАРІАНТИ НАРІЗКИ ДЛЯ ОВОЧЕВИХ СТРАВ:

  • скибочки;
  • брусочки;
  • соломка (тонка, середня, товста);
  • кубики;
  • кільця та ​​напівкільця.

ВАРІАНТИ ПРИГОТУВАННЯ ОВОЧЕВИХ СТРАВ

Безумовно, технологій приготування овочів існує багато! Найвідоміші – варити, смажити й запікати. Що ж ще використовують вдома? Але це не всі технології, які підходять для овочевих страв. Так само як і форма нарізки, спосіб термічної обробки позначається на смаку, текстурі і зовнішньому вигляді.

ЯКИМИ СПОСОБАМИ ГОТУВАТИ ОВОЧЕВУ СТРАВУ:
  1. смажити – найкраще готувати на невеликій кількості соняшникової олії з додаванням вершкового масла, саме це прекрасно підкреслює і доповнює смак овочевої страви;
  2. варити – зазвичай до нього вдаються при приготуванні теплих салатів, супів або гарнірів до основної страви;
  3. готувати на пару – такі овочеві страви будуть корисними і дієтичними. Додати смаку можна за допомогою різний спецій;
  4. пасерувати – це досить нове і ще модне слово, але воно позначає дуже простий процес. Інгредієнти для овочевого страви обсмажують на слабкому вогні до розм’якшення;
  5. припускати – інгредієнти варять в невеликій кількості рідини або у власному соку;
  6. тушкувати – такі овочеві страви будуть ситними і навіть зігріваючими. Тим більше, що інгредієнти можна вибрати будь-які;
  7. запікати – запечені овочі стають дуже м’якими і ніжними всередині та відмінно підходять для приготування салатів і гарнірів.

Але це ще не всі секрети. При приготуванні овочевих страв потрібно знати кілька секретів, щоб у вас вийшов по-справжньому смачний кулінарний шедевр на домашній кухні. Наприклад, термічно оброблену овочеву страву потрібно зберігати окремо в холодильнику, а заправлену соусом – не більш 6-7 годин, а без соусу – не більш 12 годин. Нарізати варені та сирі інгредієнти потрібно окремо, а ще краще на окремих дошках.

ПРАВИЛА ПРИГОТУВАННЯ ОВОЧЕВИХ СТРАВ:

  • зелень потрібно промити холодною водою, а потім обдати окропом і добре просушити паперовим рушником;
  • відварні й свіжі інгредієнти для овочевих страв тримайте в різних контейнерах, нарізати їх варто на різних дошках;
  • різати та чистити продукти потрібно нержавіючим ножем, адже при контакті з залізом смак і корисність овочевої страви може зіпсуватися;
  • не переварюйте овочі, так ви втратите всі корисні речовини.

На сайті Кlopotenko.com ви знайдете багато рецептів овочевих страв, які сподобаються вам своєю доступністю і простотою приготування і ви зможете з легкістю їх повторити на домашній кухні.

Завантаження...